+90 (850) 441 05 15

Yeni Ürünümüz: Bilnex Puan Takip Modülü

 Anasayfa / Blog / Yeni Ürünümüz: Bilnex Puan Takip Modülü
Yeni Ürünümüz: Bilnex Puan Takip Modülü


Yeni Ürünümüz: Bilnex Puan Takip Modülü


Yeni Ürünümüz: Bilnex Puan Takip Modülü

24.01.2019 04:53:56

Bilnex Puan Takip Modülü

 

Gün geçtikçe değişen ve zorlaşan rekabet koşullarında mevcut müşterilerini korumak ve yeni müşterilere ulaşmak isteyen markaların, farklı ve yenilikçi bazı pazarlama faaliyetlerine başvurması gerekmektedir. Tüketicilerin dikkatini çekmek ve marka sadakatini sağlamak için kullanılan en etkili yöntemlerden biri de şüphesiz ki sadakat kartları ile uygulanan puan takip sistemleridir.

Bilnex Puan Takip Modülü Nedir?

Bilnex Puan Takip Modülü yapılan her alışverişte söz konusu müşteriye puan kazandırma üzerine kurulu bir sistemdir. Yapılan her alışverişte müşterinin hesabına anlık olarak puan yüklenir, müşteri istediği alışverişte puanlarını kullanabilir ve yine anlık olarak puanları hesabından düşer. Dilerseniz puanlar için süre belirleyebilir ya da yapılan ödeme türüne göre puan oranlarını değiştirebilirsiniz.   

Bilnex Puan Takip Modülü ile

·       Müşterileriniz alışveriş sırasında kazandıkları puanları harcamak için tekrar sizi tercih edecektir.

·       Müşterilerin yaş, cinsiyet, ilgi alanları gibi kişisel bilgilerini kaydedip, özel günlere yönelik kampanya puanları verebilir, böylece satışlarınızı artırabilirsiniz.  

·       Müşterilerinizin daha önce aldığı ürünleri kayıt altında tutup, aynı veya benzer ürünlere yönelik kişiye özel kampanyalar düzenleyebilirsiniz.

Bilnex Puan Takip Modülü Nasıl Kullanılır?

·       Öncelikle özellikler bölümünden “Puan”ı aktif hale getirmeniz gerekmektedir. Ardından parametre bölümüne girip modül parametrelerinin altındaki “Perakende Satış Parametreleri”ni açın ve

o   “Müşterinin puan kazanması için üye numarası zorunlu mu?” kısmına “Evet”

o   “Müşteri barkodu ile birlikte okutulan alan” kısmına ise “UyeNo” parametrelerini uygulayın.

·       Parametre - Tanımlamalar - Finansal Tanımlamalar - Perakende Ödeme Tiplerinden P ödeme kodlu ödeme tipini açarak ödeme tiplerine göre puan katsayılarını girin.

·       Tanımlamaların ardından perakende satış ekranındaki bölüme müşteri kartındaki barkodu okutabilirsiniz.

·       Eğer o karta ait herhangi bir kayıt yoksa yeni müşteri kayıt ekranı gelecektir. Buraya yeni müşterinizin bilgilerini girerek sisteme tanıtabilirsiniz. Artık perakende ekranında barkodu okuttuğunuzda otomatik olarak müşteriyi getirecektir.

·       Müşteri barkodunu okuttuktan sonra, ürün barkodunu da okutup ödeme butonuna bastığınızda belirtmiş olduğumuz katsayılara göre müşterinin kartına otomatik olarak puan yüklenecektir.

Müşteri yönetiminden puan yükleme - silme, iskonto atama, sms gönderme gibi pek çok işlemi yapabilirsiniz