+90 (850) 441 05 15

Satış Programı Kullanmanın Avantajları Nelerdir?

 Anasayfa / Blog / Satış Programı Kullanmanın Avantajları Nelerdir?
Satış Programı Kullanmanın Avantajları Nelerdir?


Satış Programı Kullanmanın Avantajları Nelerdir?


Satış Programı Kullanmanın Avantajları Nelerdir?

24.01.2019 04:50:43

Satış Programları

 

Hangi sektörde faaliyet gösterirseniz gösterin iş dünyasının bel kemiği satış - pazarlamadır. Bu sebeple kurumların en çok önem verdiği, vaktini ve enerjisini ayırdığı konu da satış - pazarlamadır. Diğer yandan bilindiği üzere satış - pazarlama hiç de kolay bir iş değildir. Bu sebeple vizyonu geniş, profesyonelleşmiş şirketler mutlaka bir satış programına yatırım yaparlar. Peki, satış programı kullanmanın kurum için sağladığı avantajlar nelerdir? Bu yazımızda satış programı kullanmanın sağladığı faydalara değineceğiz.

Tüm İşlemleriniz Düzenli ve Kayıt Altında Yürür

Satış programı ile verdiğiniz teklifleri, yaptığınızı sözleşmeleri, ürünlerin fiyat ve miktarlarını, yaptığınız iskontoları kayıt altına alabilir; ödeme vadelerini belirleyerek vade tarihinde programın uyarı vermesini sağlayabilirsiniz. 

Her İşletmeye Özel, Kolayca Teklif Verebilme

Satış programları ile tekliflerinizi her işletmeye özel olarak farklı tasarlayabilir, otomatik olarak e-posta ile gönderebilir, tekliflerinizin onaylanıp, onaylanmadığını kontrol edebilirsiniz.

Ayrıntılı Raporlama

Satış programı kullanmanın en önemli avantajlarından biri de ayrıntılı rapor çekebilme özelliğidir. Bu raporlardan yararlanarak pazarlama stratejinizi geliştirebilir ya da satış tahminlerinizi somut verilere dayandırarak yapabilirsiniz. Mesela hangi ürünün daha çok sattığını takip ederseniz, önünüzdeki dönemde o ürünün üretim ya da satın almasını artırabilir, yılın belli bir döneminde satışı çok olan ürünün o dönemin öncesinde stoklanmasını sağlayabilir, ya da her hangi bir bölgede satışlarınız düşükse o bölgeye özel bir takım çalışmalar yapabilirsiniz. Diğer yandan elinizde bulunacak geçmişe yönelik somut veriler, ileriye yönelik satış tahminlerinizin de daha sağlıklı olmasını sağlayacaktır.

Ayrıca satış temsilcisi özelinde de rapor çekebileceğiniz için bu verileri performans değerlendirme, iyileştirme ve prim sistemi için de rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Muhasebe Programları ile Entegrasyon

Satış programları muhasebe programları ile entegre çalışmakta böylece

  1. Satış fişleri irsaliye ya da faturaya otomatik aktarılabilmekte
  2. Faturada stok, hizmet, masraf ve demirbaşların ayrı ayrı ya da birlikte girişi yapılabilmekte
  3. Alış faturaları otomatik olarak satış faturasına çevrilebilmekte
  4. Cariye özel tanımlanan alış - satış koşullarını hiçbir işleme gerek kalmadan faturaya aktarabilmektedir.