+90 (850) 441 05 15

Offline Ticari Programlar Ne İşe Yarar?

 Anasayfa / Blog / Offline Ticari Programlar Ne İşe Yarar?
Offline Ticari Programlar Ne İşe Yarar?


Offline Ticari Programlar Ne İşe Yarar?


Offline Ticari Programlar Ne İşe Yarar?

20.04.2018 12:00:00

Bu yazımızda sizlere mobil satış temsilcilerinin bulundukları her yerde internete bağlı olmaksızın, gerçekleştirdikleri satış ve diğer işlemleri kayıt edebildikleri, stok durumu, fiyatlar, tahsilatlar, ödeme işlemleri gibi konularda rapor çekebildikleri Offline Ticari Programlar hakkında bilgi vereceğiz.

Daha önceki yazılarımızda da anlatmaya çalıştığımız gibi her işletmenin olmazsa olmazı pazarlama ve satış sonrasındaki işlemlerin süreçlerinin hızlı, etkin, verimli ve hatasız bir şekilde yürütülebilmesi için, işletmenin yapısına ve özelliklerine uygun ticari programlar kullanılması gerekmektedir. “Ticari Programlar ve Muhasebe Programları Ne İşe Yarar?” başlıklı yazımızı okumak için tıklayınız.

Bilindiği gibi, mobil satış temsilcileri işlerini bazen ülkemizin henüz internet ulaşmamış bölgelerinde, bazen de bodrum katlarda gerçekleştirmektedir. Bununla birlikte, mobil satış temsilcilerinin işlerini doğru ve verimli yapabilmeleri için aldıkları ya da sattıkları siparişlerin girişini yapmaları,  cari listesini ya da stokları takip etmeleri veya bazı raporlara ulaşabilmeleri gerekmektedir. Bu gibi durumlarda en doğrusu tablet üzerinde çalışabilen, internete bağlı değilken (offline olarak) verilerin girilebildiği ve internete bağlanıldığında (online olunduğunda) bu verilerin sisteme aktarıldığı Offline Ticari Programların kullanılmasıdır.

Offline Ticari Programlar ile Yapılabilecekler

  • Offline ticari programlar ile mobil satış temsilcileri sattıkları ya da aldıkları siparişleri elle değil, uygulama aracılığıyla takip ettikleri için hızları ve verimlilikleri artmaktadır.
  • Offline ticari programlar ile mobil satış temsilcilerinin internete bağlı değilken girmiş oldukları veriler, online olunduğunda otomatik olarak sisteme aktarıldığından, sipariş ve stok bilgileri güncellenmekte, böylece doğabilecek karışıklıklar engellenmektedir.
  • Offline ticari programlar ile araçlardaki stoklar kontrol edilebildiği için stok yönetimi daha verimli yapılmaktadır.
  • Offline ticari programlar aracılığı ile mobil durumdayken de irsaliye, sipariş, tahsilat ve ödeme işlemleri hakkında raporlar görülebilmektedir.
  • Yeni cariler tanımlayarak ulaşılan yeni müşterileri mobil ve offline olarak tanımlayabilir ve online duruma geçince sistemin bunu merkeze aktarmasını sağlayabilirsiniz.

Bilnex Offline Ticari Programı: Bilnex Tablet

Bilnex Yazılım tarafından üretilmiş bir offline ticari program olan Bilnex Tablet uygulaması aracılığıyla; mobil satış temsilcileri gittikleri her yerde bir tablet ile aldıkları - sattıkları siparişleri ve alış - satış irsaliyelerini girebilir, stoklarını takip edebilir, stok fiyatlarını görebilir, tahsilat, ödeme gibi işlemlerini yapabilirler. Bunların yanı sıra, Bilnex Tablet ile her müşteriye özel ayrıntılı olarak rapor çekebilirler. Mobil satış temsilcileri Bilnex Tablet aracılığıyla, müşteriye özel verilere ulaşabildiği için, müşterinin geçmiş verilerini inceleyerek, müşterinin risk ve limit bilgilerini görerek, bu doğrultuda satış işlemine onay vermektedir.