Bilnex Yazılım Ticari, Muhasebe, Market, Mağaza ve Mobil Programları

Üretim Yönetimi Programları ile Neler Yapabilirsiniz?

Üretim Yönetimi Programları

Üretim, ülke ekonomisine katkı sağlayan en önemli yapı taşlarından biridir. Ancak fabrika bazında da atölye bazında da üretim yapmak; ham maddenin tedarik edilip, üretimin gerçekleştirilmesine ve teslimatın yapılmasına kadar pek çok sürecin kârlılığın da gözetilerek, düzgün bir şekilde yönetilmesini gerektiren meşakkatli ve risk barındıran bir iştir. Tüm bu süreçlerden birinde yapılacak bir ihmal ya da gerçekleşecek bir aksilik, işlerin bir anda yolundan çıkmasına ve büyük paralar kaybedilmesine sebep olabilir. İşte bu nedenle büyük - küçük üretim gerçekleştiren her işletmenin iyi bir üretim yönetimi programı kullanarak, iş süreçlerini düzenlemesi ve riski minimize etmesi gerekmektedir. Biz de bu haftaki yazımızda “üretim yönetimi programı nedir, üretim yönetimi programları ile neler yapılabilir ve bir üretim programı işletmelere ne gibi faydalar sağlar” gibi soruların cevaplarını vermeye çalışacağız.

Öncelikle üretim programları ile tüm siparişlerinizin iş emirlerini ve üretim sürecini belirleyici ayrıntıları tanımlayabilirsiniz. Ayrıca üretim esnasında reçetelere göre iş emirleri otomatik oluşturulabilir.

Satın Alma Takibi

Üretim yönetimi programlarının satın alma programları ile entegre çalışması gerekir. Böylece giren, çıkan, fire verilen malzemeleri takip edebilirsiniz. Ayrıca hammaddelerin özelliklerini tanımlayabilir, hangi operasyona hangi sıra ile gireceklerini planlayabilirsiniz. 

Maliyet Analizi

Elbette her işletmenin ayakta kalabilmesi için en önemli konu kârlılıktır. Bu sebeple maliyet analizi çok önemlidir. Üretim yönetimi programı ile üretim reçetesi bazında ham madde maliyetleri, operatör maliyetleri, elektrik maliyetleri, transfer maliyetleri gibi pek çok değişkeni hesaba katarak maliyet analizi yapabilirsiniz. 

Performans Ölçümleme

Üretim programları iş emirlerinin tanımlandığı personelin yaptığı işin takip edilebilmesine, böylece performansının da somut olarak ölçülebilmesine olanak sağlamaktadır. Böylece insan kaynakları departmanlar için de önemli bir veri oluşturmaktadır.

Ön Muhasebe Programları ile Entegrasyon

Üretim programlarının ön muhasebe programları ile entegre çalışması gerekmektedir. Böylece alınan siparişler üzerinden üretim emirlerini doğrudan verebilir, sipariş listesi üzerinden de takibini gerçekleştirebilirsiniz.

Üretim yönetimi programımız Bilnex Plus tüm bu özellikleri ve daha fazlasını Bilnex Yazılım güvencesiyle sağlamaktadır. Bilnex Plus hakkında ayrıntılı bilgi için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

 

El Terminali Sayım Yönetimi Nedir?

10.5.2019 ,  El Terminali Sayım Yönetimi

Devamını Oku

E-Mutabakat Nedir, Ne İşe Yarar?

21.3.2019 ,  E-Mutabakat Uygulamaları

Devamını Oku

Üretim Yönetimi Programları ile Neler Yapabilirsiniz?

1.3.2019 ,  Üretim Yönetimi Programları

Devamını Oku

Oto Servis Programları

14.12.2018 ,  Oto Servis Programları

Devamını Oku

Yeni Ürünümüz: Bilnex Puan Takip Modülü

22.11.2018 ,  Bilnex Puan Takip Modülü

Devamını Oku

Offline Ticari Programlar Ne İşe Yarar?

12.09.2017 ,  Offline Ticari Programlar

Devamını Oku

Mobil Saha Satış Yönetimi Programları

31.08.2017 ,  Mobil Saha Satış Yönetimi

Devamını Oku

Ticari Programlar ve Muhasebe Programları Ne İşe Yarar?

29.08.2017 ,  Ticari Programlar ve Muhasebe Programları

Devamını Oku

Muhasebe Programı Nasıl Seçilmelidir?

26.08.2017 ,  Muhasebe Programları

Devamını Oku