Bilnex Yazılım Ticari, Muhasebe, Market, Mağaza ve Mobil Programları

Ticari Program Satın Alırken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Ticari Program

Merhaba Sevgili Okurlar…muhasebe programı

Bu yazımda sizlere işlemenize muhasebe kayıtlarınızı tutmak için satın almayı düşündüğünüz ticari programda nelere dikkat etmeniz gerekir, bu konuda sizleri aydınlatma hakkında olacak.

Günümüzün, teknoloji çağı ya diğer adıyla bilişim çağı olduğunu göz önüne alındığındairili ufaklı her türlüişletmenin (şahıs, şirket vb.), muhasebe ile ilgili kayıtlarını bilgisayar üzerinden, kullanacağı bir paket program aracılığıyla yapması kaçınılmazdır. Bunun aksini düşünmek çağın gereklerine pek uygun olmasa gerek.

Dolayısıyla ticari paket programlar artık her işletmenin olmazsa olmazları arasında yerini çoktan almış durumdadır.

Peki işletmemize ticari paket program alırken nelere dikkat etmeliyiz.

1.      Ticari paket program satın alırken dikkat etmemiz gereken en önemli husus, satış sonrası servis hizmetleridir. İşletmelerin en çok yakındığı konuların başında satış sonrası hizmet gelmektedir. Bu nedenle ticari paket program satın alırken önceliklesatın alacağınız programın bulunduğunuz bölgede servis hizmetinin olup olmadığı araştırılmalıdır. Eğer var ise bu servisin yeterli olup olmadığı araştırılmalıdır. Bu konudaki en önemli husus da bölgedeki kullanıcılardan servis konusunda bilgi almaktır. En sağlıklı bilgiyi ticari paket programın o bölgedeki kullanıcılardan alabileceğinizi asla unutmayın derim.

2.      Satın alacağınız ticari paket programda bir diğer dikkat etmeniz gereken önemli bir husus daticari paket programının, işletmenizin ihtiyaçlarına ne denli cevap verebildiğidir. İşletmeniz için olmazsa olmazların, ticari paket programda olup olmadığı iyice araştırılmalıdır. Eğer var ise kullanıcı olarak programın kullanım kolaylığının olup olmadığı diğer önemli bir husustur. Eğer kullanım kolaylığı yok isebunun sizlere ilerde zorluklar doğurabileceğini göz ardı etmemelisiniz. Çünküticari paket programı satın aldıktan sonra, alacağınız eğitim saati sınırlıdır. İleri işe başlayabilecek yeni elemanlarınızın programı bilmemesi durumundatekrar eğitim almanız söz konusu olacaktır. Bu da size yeni bir maliyetin çıkmasına neden olacaktır. Fakat programın kullanımının kolay olursaher gelen yeni kullanıcı da programı rahatlıkla kullanabilecektir.

3.      Son olarak dikkat edilecek husus da satın alacağınız ticari paket programın fiyatıdır. İşletmenizin ihtiyaçlarını göz önünde bulundurarak,  ticari paket programda bulunması gereken özelliklere göre uygun fiyat araştırması yapılmalıdır. Fakat unutulmaması gereken en önemli hususun fiyatın asla ilk sırada değil, son sırada değerlendirilmeye alınmasıdır.

Unutmayalım ki işletmenize bir seferliğine ticari program satın alıyorsunuz. Bu nedenle yanlış bir program tercihi yapıpsonrasında tekrar yeni ticari paket program satın almakhem günümüzdeki önemli hususların başında gelen zamanımıza hem de bütçemize zararı olacaktır.

SMMM YILMAZ ÖZER 

El Terminali Sayım Yönetimi Nedir?

10.5.2019 ,  El Terminali Sayım Yönetimi

Devamını Oku

E-Mutabakat Nedir, Ne İşe Yarar?

21.3.2019 ,  E-Mutabakat Uygulamaları

Devamını Oku

Üretim Yönetimi Programları ile Neler Yapabilirsiniz?

1.3.2019 ,  Üretim Yönetimi Programları

Devamını Oku

Oto Servis Programları

14.12.2018 ,  Oto Servis Programları

Devamını Oku

Yeni Ürünümüz: Bilnex Puan Takip Modülü

22.11.2018 ,  Bilnex Puan Takip Modülü

Devamını Oku

Offline Ticari Programlar Ne İşe Yarar?

12.09.2017 ,  Offline Ticari Programlar

Devamını Oku

Mobil Saha Satış Yönetimi Programları

31.08.2017 ,  Mobil Saha Satış Yönetimi

Devamını Oku

Ticari Programlar ve Muhasebe Programları Ne İşe Yarar?

29.08.2017 ,  Ticari Programlar ve Muhasebe Programları

Devamını Oku

Muhasebe Programı Nasıl Seçilmelidir?

26.08.2017 ,  Muhasebe Programları

Devamını Oku