Bilnex Yazılım Ticari, Muhasebe, Market, Mağaza ve Mobil Programları

Oto Servis Programları

Oto Servis Programları

Oto servis hizmeti veren kurumlar (oto tamircileri, yetkili servisler, yedek parça satış noktaları vs.) oldukça yoğun çalışan, ciddi bir randevu trafiği olan, her gün pek çok aracın, bakım, onarım gibi farklı sebeplerle girip çıktığı oldukça hareketli kurumlardır. Bu sebeple oto servis hizmeti veren kurumların, oto servis iş süreçlerinin yönetimi için özel olarak geliştirilmiş oto servis programları kullanmaları, onlara işlerini daha hızlı, doğru ve etkin şekilde idare etmeleri için yardımcı olacaktır. Oto servis programları ile araç servise gelmeden önce oluşturduğunuz randevu süreciyle başlayıp, aracın teslim edilip, faturanın kesilmesine kadar yapılan tüm işlemleri yönetebilirsiniz.

Oto Servis Programları ile Neler Yapılabilir?

Bilnex Oto Servis Programı ile tüm bu işleri kullanıcı dostu ara yüzü sayesinde oldukça kolay ve pratik olarak gerçekleştirebilir, Bilnex Oto Servis Programını Bilnex Yazılım’ın tüm ticari ve muhasebe programları ile entegre olarak kullanabilirsiniz.

 • Eğer randevu ile çalışıyorsanız, oto servis programları ile kolayca randevularınızı oluşturabilir, aracın hangi gün ve saatte geleceğini, carisinin iletişim bilgilerini ve ne şikâyeti olduğunu kaydedebilirsiniz. Böylece randevularınızda oluşabilecek karışıklıkları da engellemiş ve hız kazanmış olursunuz.
 • Oto servis programları ile her araç için araç kartı tanımlayarak, her aracın marka, model, plaka, yaş gibi bilgilerini kayıt altında tutabilir, fotoğraflarını programa yükleyebilirsiniz.
 • Oto servis programlarında oluşturduğunuz araç kartlarını cariler ile eşleştirerek, hangi carinin kaç aracı olduğunu listeleyebilirsiniz.
 • Oto servis programları ile araç kabul formu oluşturabilir, servise geliş sebebi, şikâyetleri, araç geçmişi, hasar bilgilerini sisteme girişini sağlayarak, müşteri için çıktı alabilirsiniz.
 • Oto servis programları ile her araçta yapılan işlemleri, işçilik maliyetlerini, sarfiyat maliyetlerini kayıt altına alabilirsiniz.
 • Oto servis programları ile yedek parça takibini ayrıntılı olarak gerçekleştirebilirsiniz.
 • Oto servis programları ile her aracın kaç km’de olduğunu, servise geliş zamanını, bakım zamanını, kasko ve trafik sigortası gibi işlemlerini takip edebilirsiniz. 
 • Oto servis programlarının muhasebe programları ile entegrasyonunu sağlayabilir, işlemi sonlanmış araçların iş emirlerini satış fişi ya da satış faturasına dönüştürebilirsiniz.
 • Oto servis programları ile araç bazında ekstre gibi çeşitli raporlar elde edebilirsiniz.
 • Oto servis programları ile araçların geliş tarih ve km bilgilerine bakarak bir analiz yapılır ve tahmini olarak aracın bir sonraki geliş tarihini ve km’sini raporlayabilirsiniz. Böylece; mesela bu hafta servise gelmesi gereken araçların listesini raporlayabilirsiniz.
 • Oto servis programları ile ekspertiz için gelen araçların ekspertizlerini yaparak, sigorta işlemlerini takip edebilir ve sigortanın onayı ile bu işlemi toplu olarak iş emri kartlarına yani aktif onarımdaki araçların arasına alabilirsiniz.
 • Oto servis programları ile araçların km bilgilerini programda kayıt altına alabilir ve km’si oynanmış araçları tespit edebilirsiniz.
 • Oto servis programları ile sadece fiyat almış fakat işlem yaptırmamış müşterilerin de kayıtlarını tutabilirsiniz.

 

El Terminali Sayım Yönetimi Nedir?

10.5.2019 ,  El Terminali Sayım Yönetimi

Devamını Oku

E-Mutabakat Nedir, Ne İşe Yarar?

21.3.2019 ,  E-Mutabakat Uygulamaları

Devamını Oku

Üretim Yönetimi Programları ile Neler Yapabilirsiniz?

1.3.2019 ,  Üretim Yönetimi Programları

Devamını Oku

Oto Servis Programları

14.12.2018 ,  Oto Servis Programları

Devamını Oku

Yeni Ürünümüz: Bilnex Puan Takip Modülü

22.11.2018 ,  Bilnex Puan Takip Modülü

Devamını Oku

Offline Ticari Programlar Ne İşe Yarar?

12.09.2017 ,  Offline Ticari Programlar

Devamını Oku

Mobil Saha Satış Yönetimi Programları

31.08.2017 ,  Mobil Saha Satış Yönetimi

Devamını Oku

Ticari Programlar ve Muhasebe Programları Ne İşe Yarar?

29.08.2017 ,  Ticari Programlar ve Muhasebe Programları

Devamını Oku

Muhasebe Programı Nasıl Seçilmelidir?

26.08.2017 ,  Muhasebe Programları

Devamını Oku