Bilnex Yazılım Ticari, Muhasebe, Market, Mağaza ve Mobil Programları

El Terminali Sayım Yönetimi Nedir?

El Terminali Sayım Yönetimi

Pazarlama - satış departmanları ülkemizde de dünyada da genellikle şirketlerin en yoğun çalışan departmanlarından biridir. Özellikle hızlı tüketim ürünlerinin satış ve pazarlaması yapılıyorsa ürün sayısı, çeşitliliği fazla olduğu ve stok miktarları her an değişebildiği için zaman zaman bazı karışıklıklar olabilmekte ve hata riski de yüksek olmaktadır. Üstelik mobil çalışan saha satış ekipleri için, hareket halinde olma, her an bilgisayar taşıyamama ve internete bağlanmama gibi sebeplerden dolayı durum biraz daha karmaşıktır. İşte sayım yönetimi programları ile tüm bu karışıklıkların önüne geçmek ve hata ihtimalini düşürmek mümkündür. Biz de bu haftaki yazımızda mobil satış ekiplerinin rahatlıkla yararlanabileceği el terminali sayım yönetimi programlarından ve sağladıkları kolaylık ve avantajlardan bahsedeceğiz.  

Online veya Offline Çalışabilir

El terminali sayım yönetim sistemleri online ya da offline olarak kullanılabilmektedir. Online durumdayken merkez muhasebeden verileri anbean çekebilen sistem, satış temsilcisinin el terminaline girişini yaptığı verileri de aynı şekilde merkez muhasebeye aktarmaktadır. Offline durumda ise kullanıcıya daha önce hafızasına attığı verileri sunarken, yeni verileri de online durumda sisteme aktarmak üzere depolamaktadır. Ayrıca satış ekipleri merkez muhasebe ile anlık entegre olduğu için güncel cari stok ve fiyat bilgileri ile çalışmakta, kişiye özel işlemler ortadan kalkmaktadır.

Etkin Stok Takibi

Saha satış ekipleriniz çıkış yapmadan önce araçlara ürün yükleme işlemlerini el terminalleri aracılığı ile yapacağı için hatasız ve daha hızlı yapacaktır. Ayrıca bu sistemde araçlardaki stokların tam kontrolü sağlandığı ve merkezle doğrudan entegre olduğu için stok yönetiminin etkinliği de artmaktadır.

Düşük Hata Oranı, Hız, Verimlilik

El terminali sayım yönetimi kapsamında satışlar ve takibi manuel gerçekleşmediği için zaman kaybı ve hata oranı düşmekte, satış ekiplerinin işleri hızlanmaktadır. Bu da ziyaret edilen nokta sayısının artışına katkı sağlamaktadır. Diğer yandan sistem rota dâhilinde ziyaret planları oluşturulmasına da olanak sağlamakta, bu planlara ne kadar uyulduğunun da ölçümlenmesine izin vermektedir. Ayrıca sahadaki tahsilatlar da etkin kontrol edilebilmekte böylece vade kayıpları ortadan kalkmaktadır.

Parametrik Yapı

Sistemin paremetrik yapısı sayesinde istenilen personele istenilen yetki verilebilmekte, kimse belirlenen şartların dışında işlem yapamamaktadır.

Satış ekiplerinizin verimliliğini artıracak ve tüm Bilnex Yazılım programları ile entegre çalışan Mobilnex Sayım Yönetimi için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

 

El Terminali Sayım Yönetimi Nedir?

10.5.2019 ,  El Terminali Sayım Yönetimi

Devamını Oku

E-Mutabakat Nedir, Ne İşe Yarar?

21.3.2019 ,  E-Mutabakat Uygulamaları

Devamını Oku

Üretim Yönetimi Programları ile Neler Yapabilirsiniz?

1.3.2019 ,  Üretim Yönetimi Programları

Devamını Oku

Oto Servis Programları

14.12.2018 ,  Oto Servis Programları

Devamını Oku

Yeni Ürünümüz: Bilnex Puan Takip Modülü

22.11.2018 ,  Bilnex Puan Takip Modülü

Devamını Oku

Offline Ticari Programlar Ne İşe Yarar?

12.09.2017 ,  Offline Ticari Programlar

Devamını Oku

Mobil Saha Satış Yönetimi Programları

31.08.2017 ,  Mobil Saha Satış Yönetimi

Devamını Oku

Ticari Programlar ve Muhasebe Programları Ne İşe Yarar?

29.08.2017 ,  Ticari Programlar ve Muhasebe Programları

Devamını Oku

Muhasebe Programı Nasıl Seçilmelidir?

26.08.2017 ,  Muhasebe Programları

Devamını Oku